Komiksy na temat motoryzacji i samochodów

Dla wszystkich was, entuzjastów motoryzacji tam na zewnątrz, komiksy z udziałem samochodów mogą być doskonałym źródłem rozrywki. Na przestrzeni lat wiele komiksów przedstawiało samochody i motoryzację w wyjątkowy sposób. Niezależnie od tego, czy szukasz historii o mistrzach wyścigów, czy zabawnych opowieści o samochodach z osobowościami, oto spojrzenie na niektóre z największych komiksów o samochodach w historii.

Speed Racer – Pierwsze pojawienie się w 1952 r.

Ta klasyczna seria komiksów samochodowych obraca się wokół Speeda Racera, niepowstrzymanego kierowcy wyścigowego, zdeterminowanego, by zdobyć tytuły mistrzowskie. Seria podąża za Speedem, gdy ten podróżuje po całym świecie, aby wziąć udział w różnych wyścigach i zawsze wychodzi na wierzch!

Przygody Robo-Cara – pierwsze pojawienie się w 1972 roku

Robo-Car to jeden z najbardziej lubianych komiksów samochodowych z lat 70. Oryginalna seria trwała od 1972-1976 i zawierała gadający samochód-robot, który ratuje ludzkość przed złoczyńcami za pomocą swoich niesamowitych mocy. Robo-Car dostarczał przygód pełnych akcji, wspartych intensywną grafiką, dzięki czemu wyróżniał się wśród innych komiksów swoich czasów.

Blitz Motorsports – pierwsze pojawienie się w 1999 roku

Blitz Motorsports to popularna seria komiksowa, która była wydawana w latach 1999-2005. Opowiadała historię Maxa Voltage i jego ekipy zwanej „Team Thunder”, którzy walczą ze złymi siłami, ścigając się swoimi zbudowanymi na zamówienie supersamochodami. Była znana z przerysowanej grafiki i stylizowanych dialogów, które naprawdę ożywiały jej bohaterów!

Freewheelin’ Franklin – pierwsze pojawienie się w 2006 roku

Najnowszym dodatkiem do gatunku jest Freewheelin’ Franklin, który po raz pierwszy pojawił się w 2006 roku. Ta komediowa, a zarazem chwytająca za serce historia skupia się na starym pickupie o imieniu Franklin, który uczy się jeździć po tym, jak zostaje odholowany przez kierowcę holownika. Razem uczą się cennych lekcji, napotykając po drodze różne przeszkody.

We współpracy z serwisem Turbosprezarki Serwis Poznań:

Nie ma wątpliwości, że turbosprężarka jest jednym z najważniejszych elementów współczesnych silników spalinowych. Jej awaria może prowadzić do poważnych problemów i kosztownych napraw. Często słyszymy, że lepiej jest od razu wymienić uszkodzoną turbosprężarkę na nową, ale czy na pewno? Moim zdaniem, naprawa turbosprężarki jest nie tylko możliwa, ale również korzystna pod wieloma względami.