Ciekawe książki na 2023

Jest tak wiele książek, które zostały wydane w przeszłości, ale które z nich będą przemawiać do młodych ludzi konkretnie w roku 2023? Nie ma sposobu, aby wiedzieć na pewno, ale oto lista książek, które mogą być dostosowane lub nastawione na młodych dorosłych do tego czasu.

1. Trylogia „The Hunger Games” autorstwa Suzanne Collins

The Hunger Games było niesamowicie popularną serią, która rezonowała z młodymi ludźmi na całym świecie. Jeśli nie czytałeś trylogii, zrób sobie przysługę i złap się za nią przed 2023 rokiem!

2. Dawca – Lois Lowry

Ta książka z 1993 roku stała się podstawą literatury dziecięcej i będzie nadal aktualna do 2023 roku. Podąża za młodym Jonasem, gdy odkrywa, co to naprawdę znaczy dorosnąć i wziąć odpowiedzialność za własne działania.

3. The Fault In Our Stars Johna Greena

Współczesna powieść Johna Greena zrobiła fale na całym świecie, odkąd została opublikowana w 2012 roku. Podąża za dwoma dotkniętymi rakiem nastolatkami, którzy zmagają się z chorobą i ostatecznie zakochują się. Przesłanie tej historii przemawia nawet dzisiaj, więc możemy sobie tylko wyobrazić, jak potężne może być sześć lat od teraz!

4. Seria o Harrym Potterze – JK Rowling

Chociaż filmy zostały wydane dopiero w 2001 roku, istnieje prawdopodobieństwo, że Harry Potter nie wyjdzie z mody w 2023 roku; w końcu może to być nadal jedna z najlepiej sprzedających się serii, jakie kiedykolwiek powstały! Plus, jego fantastyczna historia magii będzie uchwycić czytelników w każdej grupie wiekowej tak samo dobrze, jak kiedy po raz pierwszy pojawił się siedemnaście lat temu!

5. Ready Player One – Ernest Cline

Ready Player One opowiada o futurystycznym, dystopijnym społeczeństwie, w którym każdy korzysta z wirtualnej rzeczywistości dla zaspokojenia swoich potrzeb rozrywkowych; w ten sposób nawiązuje do niektórych bardzo znanych filmów popkulturowych z lat 80-tych, które z pewnością sprawią, że osoby urodzone po 2000 roku będą mdlały z nostalgii do 2023 roku! Ta książka z pewnością pozostanie popularna przez wiele lat!

6. Gone Girl – Gillian Flynn

Gone Girl była zarówno ogromnie popularna, gdy została po raz pierwszy opublikowana w 2012 roku i będzie rezonować z czytelnikami jeszcze bardziej siedem lat później ze względu na jego pokręconej linii fabularnej z udziałem romantycznych partnerów poszedł awarię – coś, co każde pokolenie spotkało się, jeśli nie doświadczył z pierwszej ręki siebie (nawet jeśli na ekranie!).